Arama:

Mevcut sıfır veya 2.el bir kombinin uygun görülen bir yere montajının yapılması işlemidir. Montaj işlemleri genelde proje ekiplerince belirlenen yerlere yapılmaktadır. Proje dışı montaj işlemleri hem kombi servislerince hem de doğalgaz firmalarınca onaylanmamaktadır. Bu yüzden uzmanlık gerektirmektedir.

Kombi monte edilmeden önce sıcak su ve soğuk su ve kalorifer tesisatı döşenmeli ve bağlantılar yapılmalıdır. Tesisat bağlantıları yapıldıktan sonra kombi montajıyla birlikte kombi çeşidine bağlı baca bağlantısı gerekir. Baca bağlantı işlemi tesisat bağlantısı kadar önemli bir işlemdir ve uzman müdahalesi gerekmektedir. Bacanın çıkacağı yer de önemlidir.

Kombi montajı üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin şartnamelerine şekilde yapılmalıdır. Aksi taktirde can ve mal güvenliğiniz tehlikede olabileceği gibi cihazın açılışı ve gaz açılışı da yapılmaz. Yani cihazı kullanamazsınız. Bu nedenle de önerimiz özellikle de güvenliğiniz açısından bu işte sertifikalı firmalardan ve ya kişilerden yardım almanızdır. Bu hususu mutlaka önemseyin ve montaj işlemini kendiniz yapmayın ya da işi bilmeyen yetkisiz ustalara yaptırmayınız…

Kombi Montajı

Call Now ButtonHemen Ara