Arama:

Chiller Klima

Chiller Nedir? Chiller, bir yükten ısıyı alır ve bir soğutma sistemi kullanarak çevreye aktarır . Bu ısı transfer cihazı, enerji santralleri ve diğer büyük ölçekli tesislerde tercih edilen soğutma makinesidir. Basitçe etilen + su veya su deposu ve sirkülasyon bileşenlerinden oluşan bir sistemdir.

BTU Klima

BTU, British Thermal Unit şeklinde açılıma sahip bir İngiliz birimidir. BTU/h terimi, klimanın bir saatte ortamdan taşıdığı ısının niceliğini belirleyebilmek için kullanılır. İngiliz sıcaklık birimleri ile açıklandığında; 1 litre suyun sıcaklığının 1 fahrenhayt yükseltebilmek için gereken enerji miktarına 1 BTU denir.

VRF Klima

VRF klima sistemi değişken debili soğutucu akışkan sistemleri anlamına gelir. Yani sistem, içerisinde barındırdığı akışkan debisini değiştirerek ihtiyaç duyulan kapasiteyi tam ve net olarak ayarlayabilmektedir. VRF sistemler çevre dostu R-410A soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisini kullanmaktadır.

Salon Tipi Klima

Adından da anlaşılacağı gibi salon tipi klimalar, geniş iç mekanlarda ve özellikle salonlarda kullanılan klima modellerine verilen isimdir. Buzdolabı gibi ayaklı ve dikey görünümlü olan salon tipi klima, düşük ortam sıcaklıklarında sorunsuz çalışan ve güçlü ısıtma/soğutma kapasitelerine sahip olan klimalardır.

Kanallı Tip Klima

Kanallı tip klima, kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klimalara verilen isimdir. Kanallı tip klimalar merkezi ısıtma ve soğutma sistemi kategorisi içinde yer alır ve iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilir. Mekan dekorasyonu açısından çok şık bir görüntü sağlarlar.

Split Klima

Split klima, bağımsız bir üniteye sahip olan ve iki ayrı birimden oluşan klima modelleri olarak tanımlanabilir. Bilindiği gibi klima sistemleri iç ünite ve dış ünite olmak üzere iki ana parçaya sahip bulunur. İç ünite, iç ortamda ısı alışverişi yaparken dış ünite ise dış ortamda ısı alışverişi gerçekleştirir.

Multi Split Klima

Pek çok sistem ve bölge bazında entegreye olanak tanır. Kurulumu ve bakımı kolaydır. Sessiz çalışma sistemi ile adeta varlığını unutturur. A sınıfı enerji performansı sunan multi split klimalar yüksek enerji tasarrufu ile cep dostudur.

Klima Çeşitleri

Call Now ButtonHemen Ara