Arama:

İnsan gittikçe kendini geliştiren bir varlık olarak tanımlanır. Nedeni ise sahip olduğu düşünebilme yeteneğidir. Yeteneği doğrultusunda üretilme becerisi de edinmektedir. Geçmişten günümüze insanlığın seyri pek çok şeye tanıklık etmiştir. Bunlar arasında insanın konfor alanını genişleten şeyler çoğunlukta bulunmaktadır.


Günümüz teknolojisinin ilerlemesi neticesinde, insana dair yaşam biçimleri de değişmiştir. Buna eşlik eden şeylerden biri günlük yaşamda kullanılan eşyalardır. İhtiyaçların değişime uğraması, eşya üretiminde etken olmaktadır. Bu bağlamda amaca, ihtiyaca binaen ortamları konfor düzeyine yükselten cihazlara klima denir. Bu akıllı cihazların yerine getirdiği dört temel görev vardır. Bunlar soğutma, ısıtma, nem kontrolü ve havanın değişimi olmaktadır.

İlgili cihazların üretim nedenleri insanların yaşamaları gereken ortamlarla ilgilidir. Bilimsel araştırmalara göre insan, vücuduna uygun nem ve sıcaklık ortamında bulunmalıdır. Hayati önem taşıyan bu detayın en belirgin örneği bebekler için geçerli olmaktadır. Örneğin yeni doğan bir bebeğin bulunduğu ortam şöyle olmalıdır: Sıcaklık 18 ile 22 derece arasında, nem oranı ise % 50 şeklinde değişmelidir. Elbette mevsimlere göre değerlerde biraz değişiklik yapılmaktadır. Yetişkinler için de geçerli olan bu rakamlar, konfor alanına işaret etmektedirler.

Nem düzeyi az olan ortamlar pek çok rahatsızlığa yol açmaktadırlar. Bunlar boğaz kuruluğu, göz yanması şeklinde görülmektedir. Yüksek olan ortamlarda ise bunaltıcı sıcaklık hissi ve uyku isteğinin gelmesidir. İnsanları yer aldığı mekanlarda havanın temiz ve taze olması sağlık açısından önemlidir. Mekanın içerisinde tozdan, dumandan veya başka zararlı maddelerden dolayı kirlenen hava filtrelenmelidir. Bunu insanların fark edemeyeceği biçimde yerine getiren akıllı cihazlar üretilmektedir.

Ev ortamında ve küçük çaplı işletmelerde temiz hava problemi büyük oranda olmamaktadır. Lakin klimatize edilen mekanlar yaşamaya daha elverişli ortamlar olmaktadırlar. Örneğin iş yerlerinde klima kullanımı sayesinde iş gücü verimi arttırılmaktadır.

Klimalar yaşanılan ortamların fazla ısısını gidererek, serinlemesini sağlamaktadırlar. Aynı esnada havanın fazla nemi alınmakta ve hava filtrelenmektedir. Elbette klimaların sadece soğutma veya ısıtma işlevi gören çeşitleri de bulunmaktadır. Soğutma yapan klimaların nasıl çalıştığı açıklanmaktadır. Isıtma işlevi gören klimalar ise hava şartları doğrultusunda işlev kazanmaktadırlar. Bu cihazlarla ısıtmanın yararı daha az elektrik harcanmasıdır.

İstanbul Klima Servisim bu doğrultudaki tüm hizmetleri sunmaktadır. 12 yıllık tecrübeye dayalı hizmet anlayışı yenilik ve müşteri memnuniyeti içermektedir. Bu hizmetler uygun çözümler ve ekonomik fiyatlarla desteklenmektedir.


Misyonumuz


İklimsel Klima’nın müşterinin isteklerine olabildiğince uygun çözümler bulduğu söylenebilmektedir. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle müşterinin ihtiyacı doğrultusunda yol almaktadır. Sunulan hizmetler klima bakımı, montajı ve servisi şeklinde olmaktadır.

Firmamızın klima servisi dışında verdiği hizmetler de bulunmaktadır. Bunlar beyaz eşya, kombi, ankastre ürünlere dayanmaktadır.


Vizyonumuz


Geçmiş dönemler ile günümüz dünyasını birbirinden ayıran önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu noktanın teknolojik gelişmeler ve ona bağlı değişimler olduğu söylenebilir.

Teknolojik gelişmelerle beraber hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak çaba istemektedir. İklimsel klima olarak söz konusu gelişimin bilincini taşımaktayız. Bu doğrultuda gereken çabayı aktif, dinamik ve yenilikçi kadromuzla ortaya koymaya çalışmaktayız.

Call Now ButtonHemen Ara